11/05/2024

        10 maja 2024 r. w naszej szkole Dniem Ratownictwa i Pierwszej Pomocy, z tej okazji opiekunów medycznych Szkoły Policealnej w Grodkowie odwiedziła Fundacja na rzecz edukacji rozwoju ratownictwa EDURES w osobach Pana Łukasza Markiewicza – ratownika medycznego i Mateusza Padoli – pracownika straży pożarnej. 

        Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie-opiekunowie medyczni omawiali bezpieczną drogę do miejsca pracy, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takim zajęciom słuchacze zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia. Panom ratownikom medycznym bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

        Osoba organizująca spotkanie – dr Witold Pietruk – opiekun grupy opiekunów medycznych.

23/04/2024

        Naszemu nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje z okazji wyboru na funkcję Burmistrza Grodkowa. Jednocześnie życzymy dużo sił i energii oraz odporności, wiele dobrego zdrowia i pomyślnej realizacji zadań.
        Osoby Prowadzące Szkołę, Grono Pedagogiczne
        i sekretariat Szkoły

28/03/2024

Życzymy w te Wielkanocne Święta przede wszystkim zdrowia, spokoju, szczęścia, dobrego humoru oraz obfitego stołu, mokrego dyngusa i smacznego jajka. Życzy Grono Pedagogiczne i Dyrektor Szkoły.


Informujemy również że szkoła jest nieczynna od 28 marca do 3 kwietnia!

25/03/2024

Informacje z sobotnich zajęć w dniu 23.03.24 r.

W naszej szkole odbywają się zajęcia kulinarne, które są połączeniem świetnej zabawy z doskonaleniem umiejętności z zakresu gotowania. Zajęcia rozbudzają pasję do samodzielnego przygotowywania posiłków, rozwijają umiejętności planowania pracy oraz zdolności manualne.


Ostatnio wykonywaliśmy wiele pyszności.

  • Desery,
  • Koktajl truskawkowo-jagodowy,
  • Babeczki.


Zapraszamy do galerii zdjęć z naszych ostatnich realizacji zajęć gastronomicznych w Szkole Policealnej na  kierunku: terapia zajęciowa.

dr Witold Pietruk - wychowawca grupy

20/03/2024

Słuchacze II semestru Szkoły Policealnej w zawodzie terapeuta zajęciowy. Podczas lekcji praktycznych słuchacze pracowali nad wykonaniem stroików świątecznych. Bardzo pięknie wykonane stroiki ozdobiły wnętrze sekretariatu szkoły. Gratulujemy pięknych i ciekawych projektów. Świetna grupa z tych naszych przyszłych terapeutów. W tym tygodniu pracują pod okiem nauczyciela-instruktora nad decoupage. Praktyczne zajęcia sprawdzają się w naszej szkole i rozwijają wśród słuchaczy kreatywność, pomysłowość. Brawo od nauczycieli i wychowawcy - dr Witold Pietruk.

Ten serwis może używać plików cookies. Proszę wejść w naszą politykę prywatności po więcej informacji.

Nie pozwalaj

OK